Potwierdzenie udziału w Ogólnopolskich Wyborach Książek 2024

Publiczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki

Nasza placówka współorganizowała Ogólnopolskie Wybory Książek.

W maju i czerwcu 2024 r. biblioteki i szkoły z całej Polski zorganizowały masową akcję, w trakcie której setki tysięcy uczniów zagłosowało na najciekawsze książki przeczytane w ciągu ostatnich dwóch lat.

To największe w Polsce i jedno z największych na świecie badań czytelniczych. Autentyczne, oddolne, tworzone przez środowisko bibliotekarzy, bez możliwości manipulacji wynikami poprzez internet.

A jednocześnie świetna okazja do promowania czytania bez przymusu, dla przyjemności, takich książek, na jakie mamy ochotę.

Miejscowość: Suskowola

Termin przeprowadzenia akcji: 4-10 czerwca

Liczba uczestników:
103

Przebieg akcji:

Ogólnopolskie Wybory Książek w naszej szkole poprzedziła akcja informacyjna. Uczniowie dowiedzieli się, jaki jest cel wyborów oraz jak one będą przebiegać. Przypomnieliśmy również, że w takiej akcji braliśmy udział w 2015 r. Pokazaliśmy zdjęcia, które się zachowały.
Ruchoma komisja wyborcza po wcześniejszej zapowiedzi odwiedziła kolejne klasy i zebrała głosy. Po zakończeniu akcji komisja policzyła głosy i sporządziła odpowiednie zestawienia.
Przy okazji wyborów starsi uczniowie mogli wziąć udział w rozmowie "Lektury. Dlaczego...?", w czasie której dzielili się spostrzeżeniami, dlaczego czytają lektury lub ich nie czytają. Młodsi zastanawiali się, jak wyglądałby świat, gdyby nie było książek.

Wyniki:

#TytułLiczba głosów
{{index+1}}{{book.count}}