Potwierdzenie udziału w Ogólnopolskich Wyborach Książek 2024

Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Żalnie

Nasza placówka współorganizowała Ogólnopolskie Wybory Książek.

W maju i czerwcu 2024 r. biblioteki i szkoły z całej Polski zorganizowały masową akcję, w trakcie której setki tysięcy uczniów zagłosowało na najciekawsze książki przeczytane w ciągu ostatnich dwóch lat.

To największe w Polsce i jedno z największych na świecie badań czytelniczych. Autentyczne, oddolne, tworzone przez środowisko bibliotekarzy, bez możliwości manipulacji wynikami poprzez internet.

A jednocześnie świetna okazja do promowania czytania bez przymusu, dla przyjemności, takich książek, na jakie mamy ochotę.

Miejscowość: Żalno

Termin przeprowadzenia akcji: 12.06.2024

Liczba uczestników:
87

Przebieg akcji:

Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Ogólnopolskie Wybory Książek 2024”.
Jest to największe w Polsce badanie preferencji czytelniczych. W dniu wyborów każdy uczeń osobiście mógł wrzucić swój głos do prawdziwej wyborczej urny stojącej na korytarzu szkolnym.
W naszej szkole akcja została zorganizowana 12 czerwca i połączona była z „Zaproszeniem do czytania”. Odbyła się ona w dwóch grupach: klas 0-3 i klas 4 – 8.
Dzieciom klas młodszych czytali zaproszeni do udziału dorośli – przedstawiciele lokalnych władz, rodziców oraz grona pedagogicznego.
Najmłodsi słuchali w skupieniu opowieści o porach dnia, kulturalnym zachowaniu, pokonywaniu słabości.
Chętni uczniowie z klas 4-8 prezentowali swoje ulubione książki i czytali ich fragmenty.
Do sięgnięcia po lektury namawiali Mikołaj Nieżórawski z klasy IV, Lena Brzezińska, Wiktoria Galińska i Adam Nowak z klasy VI oraz Karina Chylewska z klasy VII. Na liście utworów znalazły się pozycje z klasyki polskiej literatury oraz dzieła współczesne dla dzieci i młodzieży.
Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Wyniki:

#TytułLiczba głosów
{{index+1}}{{book.count}}